De tentoonstelling Entangled Matter, een samenwerking tussen A+ Architecture in Belgium en Bozar, oorspronkelijk gepresenteerd bij Bozar in 2024, gaat op reis. In het najaar van 2026 wordt tijdens de Timișoara Architecture Biennial een nieuwe, compacte versie gepresenteerd onder de titel In Practice – as opposed to ‘in theory’.
Beta is het toonaangevende architectuurevenement van West-Roemenië. De editie van 2026 wordt gecureerd door Andreas Kofler en Tudor Vlăsceanu. Vanuit hun onderzoek naar de hedendaagse architectuurpraktijk richten zij zich niet zozeer op representatie of theorie, maar op de concrete manieren waarop architectuur wordt gemaakt en waarop ruimte en gemeenschap in de praktijk vorm krijgen.
Met Entangled Matter onderzoekt het Brusselse collectief Rotor de manier waarop bouwmaterialen en grondstoffen circuleren en werpen ze een kritische blik op hun eigen positie in de bouweconomie. Het filmmakersduo Bêka & Lemoine presenteert een reeks kortfilms, opgenomen op locaties voor ontginning, productie en materiaalverwerking. De kortfilms gaan een dialoog aan met de reflecties van Rotor over de uitdagingen waarmee de bouwsector geconfronteerd wordt.

